marți, 29 iunie 2010

O nouă confirmare a tenisului de masă: Denisa Chireceanu este în lotul României de mini cadeţi

Denisa Chireceanu, sportiva secţiei de tenis de masă antrenată de prof. Mirela Ciobanu, a confirmat pentru a doua oară în ultimele săptămâni forma sportivă bună în care se află. După ce a câştigat turneul de la Giurgiu (Paleta de argint, copii, 8-10 ani), desfăşurat chiar în sala CSM, în week-end-ul trecut a câştigat şi turneul de selecţie de la Slatina. Astfel, ea va face parte din echipa României de mini cadeţi ce se va deplasa la Campionatul European din Franţa, în perioada 8-14 august 2010. În competiţia de la Slatina au fost înscrise 9 jucătoare fiecare jucând cu fiecare, Clubul Sportiv Municipal Giurgiu fiind reprezentat, pe lângă Denisa Chireceanu, şi de Teodora Ciulică. Aceasta din urmă s-a clasat pe locul III.